NOVINKY
 
VE VÝVOJI
PROGRAMY
DEMA
HRY
 
ŽIVOT
ČLENOVÉ
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
 
LINKY
 
 
 
 
 
Czech English
 
 
© 2002-17 by
T.C.G.


Party Worms
Kód, grafika: Fikee
Hudba: z00m a Gasman of Hooy-Program
Min. požadavky: ZX Spectrum 48k
Download: D40/80 Image, TAP 44 Kb


Výborná konverze známé hry Dune 3 - Achtung Die Kurve z Amigy! Kdo neví o co jde, pravidla jsou jednoduchá. Každý hráč (může jich být až 5) má svého červa. Úkolem je vydržet na obrazovce co nejdéle a přitom do ničeho nenarazit. Zní to jednodušše, ale v praxi to až tak jednoduché není. :) Nedostačuje-li Vám rychlost hry, zkuste "podvádět". :D Vydáno u příležitosti Forever Next 8-bit multiscene party.
 

Falldown Forever
Kód, grafika: Fikee
Min. požadavky: ZX Spectrum 48k
Download: D40/80 Image, TAP 9 Kb


Jedna malá herní hříčka, kterou Fikee naprogramoval pro 1K kompo do The 2003 Minigame Competition. Hra je konverzí hry z TI-83.
 

Vladimira
Kód, grafika: Fikee
Min. požadavky: ZX Spectrum 48k
Download: D40/80 Image, TAP 26 Kb


Další hra ze stejné souteže. Tentokráte je to 4K kompo a hra se žánrově řadí do RPG.
 

Abe's Mission - Escape
Kód, grafika, hudba: Brothers
DeTRD, uni LOAD & SAVE system, vytáhnutí grafiky, vepsání českého jazyka: Sweet Factory z CI5
Překlad do češtiny, cracktro hudba: z00m
Překlad a vepsání anglického jazyka, Cracktro kód, finální pack: Wixet
Bugfix: Zilog
Min. požadavky: ZX Spectrum 128k
Download: MB-02 Image, D40/80 Image, TAP 249 Kb


Toto je přeložená vícejazyčná verze ruské hry od Brothers. Jazyky český, anglický a původní ruský jsou dostupné v jednom "balení"! Asi znáte Abeho z PC nebo PSX her Oddworld-Abe Oddysee a Oddworld-Abe Exoddus. Brothers se ho rozhodli předělat pro naše Spectrum. Hra byla vyrobena pro soutěž "Tvá hra" pořádanou magazínem ABZAC a je zdarma. Pokusili jsme se kontaktovat Brothers s otázkou, zda by nechtěli vložit naše překlady do jejich originální distribuce, ale bez odpovědi a tak jsme se rozhodli vydat hru na našich stránkách. Přeloženy jsou texty a samozřejmě i grafika.
Bohužel se ve finalní verzi nalezla jedna chyba, takže si prosím odtud stáhněte novou opravenou verzi a tu původní prosím nerozšiřujte a smažte... UŽIJTE SI NAŠI TVRDOU PRÁCI! :)
 

Dizzy X-Journey To Russia
Kód, grafika, hudba: Speed Code
Překlad do angličtiny: Dmytro Gryshchenko
Spectru 128k přizpůsobil: Wixet
Min. požadavky: ZX Spectrum 48k
Download: MB-02 Image, D40/80 Image, TAP 137 Kb


Skvělé ruské pokračování Dizzyho příhod přeložil do angličtiny DMYTRO GRYSHCHENKO! Hru ale bohužel vydal pouze ve verzi pro Speccy 48k, takže se ji Wixet rozhodl přizpůsobit Speccy-mu 128k se 128-čkovými daty z ruského originálu. Takže teď už hra funguje na Speccy 128k s hudbou a pěkným závěrečným outrem... Teď už jen zbýva, aby ji někdo přeložil do češtiny... ;)
 

Podraz 3 (The Stig 3)
Idea & Design & Kód: Fuxoft
Překlad do angličtiny: Wixet & Bobble
Min. požadavky: ZX Spectrum 48k
Download: MB-02 Image, D40/80 Image, TZX, TAP 51 Kb


Určitě jste si kolikrát říkali, jak to stojí za ***, že si nemůžete zahrát nějakou ruskou gamesu jen proto, že je v ruštině a Vy rusky neumíte... Přesně to samé si říkají maňasové z jiných států než je Česká Republika a Slovenská Republika. Takže se jim Wixet rozhodl jednu starší hru od Fuxoftu přeložit do angličtiny. Možná, že se nekdy dočkáte přeložení některých ruských her do angličtiny nebo češtiny.